Презентація https://drive.google.com/open?id=1IolvnKjP23QJJ6Pfjd0gGl5Y0H2ZTgdA
Фото https://drive.google.com/open?id=1olFi6sRFVMsk6ePUWSz3mpSzGldAEYfh
ІV. Актуалізація опорних знань.



Мікроскопічні водорості рачки
карась бобер видра.
( Бобер)


Личинки комах лящ щука
нутрія. ( Нутрія)


Осока рогіз ставковик хохуля. ( Рогіз)


Комар жаба
лелека товстолобик . ( Товстолобик).
Тема: Прісні водойми
Мета: формувати уявлення про прісні водойми;
збагатити уявлення про
рослинний і тваринний світ водойм;
розвивати спостережливість, уяву; виховувати бережне
ставлення до її багатств.
Тип уроку: комбінований, з
елементами використання інтерактивних
технологій та з
мультимедійною підтримкою.
Обладнання: ілюстрації
річок,озер,рослин,тварин.
Хід уроку
І.Організаційний момент
Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок.
Весняний він і цікавий,
Тож гостей зібрав чимало.
Поверніться обличчям до гостей
І лагідно промовте : ,,Добрий день’’
ІІ. Підсумок фенологічних
спостережень.
Який зараз місяць?
Яке сьогодні число?
А зараз наш Гідрометцентр підіб’є підсумки спостережень за погодою протягом
дня.
Яким є сьогодні стан неба?
Якою є температура повітря?
Яким є напрям вітру?
Чи є сьогодні опади?
ІІІ. Перевірка домашнього
завдання
1.Індивідуальна перевірка.
(Картки)
2.Мозковий штурм.(Фронтальна
перевірка)
- Яку місцевість називають луками?
- Назвіть рослини,які ростуть на луках?
- Які тварини тут живуть? Чому?
- Чому на луках багато комах?
- Назвіть тварин,які з’являються на
луках у пошуках корму.
- Яке значення на луках мають ґрунтові
бактерії і гриби?
- Як живі організми пристосувалися до життя на луках? Наведіть приклади.
- Доведіть,що луки – природне угруповання
-
Якщо ви правильно відповісте на мої запитання , то
зможете дізнатися тему уроку.
1. Водойма,створена людиною. ( Ставок)
2. Наймілкіше море в Україні. ( Азовське)
3. Місце, де на поверхню землі витікає підземна
вода. ( Джерело)
4. Синя стрічка блищить,
щось
тихенько гомонить
і біжить
собі, біжить,
не
зупиниться й на мить. ( Річка)
5. Частина океану,яка врізається в сушу. ( Море)
6. Природна заглибина на суходолі, заповнена
водою.(Озеро)
7. Ділянка надмірно зволоженої земної поверхні.
(Болото)
8. На Землі їх чотири – найбільший Тихий.( Океан)
- На які
групи можна поділити ці водойми?
-
Які водойми називають прісними? Які – солоними?
-
Назвіть прісні водойми свого краю.
V. Повідомлення теми і завдань уроку.
-
Сьогодні на уроці ми розглянемо тему «Прісні водойми»
VІ. Оголошення очікуваних
результатів
-
Чого ви очікуєте від уроку
«Незакінчене речення» На уроці я дізнаюся…
VІІ. Сприймання та усвідомлення навчального матеріалу.
1.Розповідь учителя ( з
мультимедійною підтримкою)
2.Пошукова робота. Хвилинка –
цікавинка. (виступи дітей: цікаві розповіді про рослин і тварин водойми)
VІІІ. Фізкультхвилинка.
ІХ. Осмислення знань учнями.
1.Робота
з підручником.
Опрацювання
статті «Прісні водойми»
2.Діти
читають текст,потім частина дітей відтворюють малюнок з підручника про прісні водойма,а
інші відповідають на запитання.
3.Узагальнення
та систематизація знань учнів.
- Які
водойми називають прісними?
- Назвіть
рослини водойми, які запам’ятали .
- Яке
значення рослин у цьому природному угрупованні?
- Наведіть
приклади рослиноїдних, хижих і всеїдних тварин.
- Які
тварини очищають водойму від залишків живих організмів?
- Наведіть
приклади зв’язків між рослинами і тваринами водойми; між тваринами різних груп.
- Наведіть
приклади пристосування живих організмів до життя у водоймі.
- Доведіть,
що водойма – природне угруповання.
4.Робота в
парах . Гра «Хто тут зайвий»
Скласти ланцюги живлення у прісній водоймі, та визначити, хто або що зайве і чому.
5.Робота в
групах .
Які дії людей можуть зруйнувати водойму як
природне угруповання?
1гр. сільське господарство
2гр. промисловість
3гр. люди споживачі
Висновок. Надавати допомогу всьому
живому на Землі повинен вміти кожен з нас, щоб зберегти природу нашої планети
нащадкам. Необхідно жити в гармонії з природою, а не намагатися полонити її.
Х. Підсумок уроку.
-
Що нового
дізналися на уроці?
-
Чи досягли очікуваних результатів? Згадайте свої
сподівання.(Діти відповідають на запитання незакінченого речення)
Вмійте природу
любити,
кожній стеблині радіти.
В полі, у лісі, над яром —
квіти, дерева і трави.
Цвіту не вирви задаром,
гілки не втни для забави.
Оберігайте ж повсюди
шлях і стежиночку в гаї.
Все це окрасою буде
нашого рідного краю.
ХІ. Оцінювання учнів.
ХІІ. Домашнє завдання.
Прочитати у підручнику про прісні водойми.
Підготувати відповіді на запитання
після тексту.
1гр.Поміркуйте! Чому треба охороняти водойми.
2гр.Практичне завдання: скласти ланцюги живлення водойми.
3гр.Дібрати матеріал про тварин водойми.
4гр.Дібрати матеріал про рослин водойми.
Комментариев нет:
Отправить комментарий