четверг, 24 января 2019 г.

Урок з математики 2 клас



Тема: Розв’язування вправ і задач на застосування  таблиці ділення на 3. 
            Знаходження сторони рівностороннього трикутника за його периметром.
Мета:  формувати в учнів уміння застосовувати знання таблиць множення і ділення
             для розв’язання прикладів на дві дії та складених задач; повторити назви
             чисел в арифметичних діях; формувати вміння знаходити довжину сторони
             рівностороннього трикутника за його периметром; розвивати пам’ять, увагу,
             спостереження, математичну мову,логічне мислення; виховувати любов до
             предмету.
Обладнання: мультимедійна установа, картки, казкові герої.
Тип уроку: урок-гра.
Хід уроку
І.  Організаційний момент.
Вірш на англійській мові.
Переклад.
Я учень,
Ти учень,
Ми учні.
Ви вчителі,
І ми любимо вас.
Енергізатори.
-         Ви подарували свою любов гостям,а зараз поверніться один до одного і подаруйте один одному свою посмішку, щоб протягом уроку ви відчували підтримку свого сусіда, друга.
ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань.
1.     Перевірка домашнього завдання.
Візьміть олівці в руки і уявіть, що ви вчитель. На екрані ви бачите відповіді на № 662(приклади)  та № 663 (задача) перевірте.
Визначити дітей, які виконали завдання правильно.
2.     Робота в парі (на карточці).
-         У кожного на парті лежать картки. Зараз ви повинні попрацювати в парі. Відповіді ви повинні з’єднати і отримати героя  із мультфільму, який буде сьогодні нам допомагати  і давати завдання протягом уроку.
ІІІ.  Повідомлення теми і мети уроку.
-         Сьогодні на уроці  ми будемо розв’язувати приклади на дві дії , задачі, застосовуючи таблиці множення і ділення на 3. Будемо знаходити довжину рівностороннього трикутника за його периметром.
-         Сьогодні необхідно:
Міркувати — швидко!
Відповідати — правильно!
Лічити — точно!
Писати — гарно!
ІV.   Розвиток математичних умінь.
1.     Каліграфічна хвилинка.
-         Пригадуєте, як Марія писала палички? Зараз і ми їй покажемо, як і ми вміємо правильно писати цифри.
-         Щоб написати каліграфічно цифри, треба спочатку відгадати, яке число ви будете писати:
-         До числа 15 додати добуток чисел 3 і 3. Яке це число? ( 24) . Що можна сказати про це число: двоцифрове, парне, третього десятку.
-         Якщо 24 зменшити у 3 рази отримаємо друге число. ( 8).
2.     Робота біля дошки.
-         Допоможіть Марії розв’язати приклади. ( У відрі рибки з прикладами, на звороті слово ,,Дякую’’).
12:3+16= 20               14:(12-5) = 2
18:3+23= 29               3*8+16:2= 32
3*6-9= 9                        18:3-6:3= 4
15+27:3=24                24:3+3:3= 9
3.     Час настав для відпочинку ,
Проведем  фізкультхвилинку.
4.     Розв’язування задачі № 668.
Розібрати усно, записати самостійно.
18:3=6(р.) Перевірка з дошкою.
5.     Геометричний матеріал.
№671.
-         Який трикутник називають рівностороннім?
-         Як знайти сторону рівностороннього трикутника, якщо знаємо його периметр? ( Треба його периметр поділити на 3).
6.     Колективне розв’язання задачі №670.
1)   2*6=12(л.) – у гусей;
2)   12+4=16(л.)
7.     Фізкультпауза.
8.     Робота в групах.
На екрані виразі, в яких треба розставити знаки : < >=.
9.     *****Задача*****
Вчителька попросила чергового роздати по 3 пензлики 9 учням. Скільки всього було пензликів?

V. Підсумок  уроку. Оцінювання учнів.
Метод «незакінчене речення»
Урок навчив мене……….
Найцікавіше завдання було…………….
- Усі ви добре працювали, особливо……

VІ. Домашнє завдання.

С.113, №672,673;   ****№669 ( скласти задачу за виразом)
Всі ви добре працювали,
На уроці не дрімали,
Гостей з мультфільму  гарно зустрічали
І всі завдання розв’язали,
Тому сюрприз всі заслужили.

 Заходить Маша і Міша  і дарують подарунки.

Маша.
В день святого Валентина
Подарунки ми  зробили
Дуже  гарні  валентинки
Ми для вас всіх змастерили.
Міша.
Побажаєм  вам здоров’я,
Щастя, радості, добра,
Вірних  друзів  завжди  мати
І про нас не забувати.


Комментариев нет:

Отправить комментарий